Máxima heeft vanmorgen een bezoek gebracht aan de tentoonstelling over Anne Frank in New York.
Máxima bezocht de expositie ‘Anne Frank – The Exhibition’ in het Center for Jewish History in Manhattan, New York City. De tentoonstelling belicht het leven van Anne Frank (1929-1945) in de context van de Tweede Wereldoorlog en de Jodenvervolging. Centraal staat het op ware grootte nagebouwde Achterhuis, de schuilplaats van Anne Frank, haar ouders en zus samen vier andere Joodse onderduikers.
Tentoonstelling
Koningin Máxima werd rondgeleid door de algemeen directeur van de Anne Frank Stichting, Ronald Leopold. De tentoonstelling is opgesteld als een chronologische reis en begint met een foto-expositie over de jeugdjaren van Anne Frank en de opkomst van het naziregime. Vervolgens zien bezoekers haar verhuizen naar Amsterdam en onderduiken. Tenslotte komen ook nog de terugkeer van vader Otto Frank een bod, met als sluitstuk de publicatie en toneel- en filmbewerking van Anne’s dagboek in de Verenigde Staten.
De tentoonstelling geeft inzicht in de historische wortels en evolutie van het antisemitisme, de Holocaust en wat dit voor de huidige samenleving betekent. Er zijn video(projecties), geluidsfragmenten, foto’s en meer dan honderd originele objecten uit de collectie van de Anne Frank Stichting, waaronder Anne’s eerste fotoalbum en handgeschreven versjes van haar en zus Margot in poëziealbums van hun vriendinnen. Het Achterhuis is ingericht met authentieke meubels uit de tijd van de onderduik. Ook wordt de band tussen de familie Frank en de Verenigde Staten beschreven, in het bijzonder die van Otto Frank en New York.
Máxima in gesprek over Anne Frank
Na de rondleiding sprak Koningin Máxima met leerlingen van de Great Neck North High School NY die als onderdeel van een lesprogramma aanwezig zijn. Veel scholen in het basis- en voortgezet onderwijs in de staat New York hebben het verhaal van Anne Frank opgenomen in hun curriculum voor behoud van het historisch bewustzijn. Docenten stimuleren reflectie op thema’s als vooroordelen, discriminatie en gelijke rechten voor iedereen.
Aan het einde van het bezoek was er ook nog een korte ontmoeting met de sponsoren van de tentoonstelling.
Máxima’s mode
Voor het bezoek aan de tentoonstelling over Anne Frank had Máxima haar donkerblauwe jurk van Oscar de la Renta in haar koffer gestopt. Omdat het een buitenlands bezoek betreft, had ik wel een hoed verwacht. Zou ze hem achterwege gelaten hebben vanwege de donkere ruimtes? Ik vermoed het wel.
Jurk van Oscar de la Renta:
Máxima met de jurk tijdens het streekbezoek aan de bollenstreek.
Accessoires
Qua juwelen droeg Máxima haar oorhangers van juwelier Berger uit Mexico. Hier lees je er meer over.
Wat een prachtige jurk en oorbellen. Ik vind haar haar wel mooi. Elk haartje perfect hoeft niet. En er is niets mis met grijs, maar een goede kleur past prima en grijs maakt toch vaak ouder. (Nog) niet nodig. Goed dat ze aandacht besteedt aan dit mooie initiatief en positief bericht uit de VS.
Dit blijft een prachtige jurk.
Ik ben ooit in de jaren ‘70 in het Achterhuis geweest. Heeft toen veel indruk op mij gemaakt! Goed dat Máxima hier nu ook is geweest. De kledij vind ik mooi en passend maar het haar…. alle mensen zeg…🫣. Het is zo jammer want als je niet oppast haalt dat .. haar… nu juist de aandacht weg bij waar ze is, waarom ze er is en wat voor moois ze draagt.
Zie je wel, daar ga ik al de fout in! Ze zit in NY op een tentoonstelling van Anne Frank!! Dat bedoel ik nu !
Ik ben jaren geleden ook een keer in het Achterhuis geweest. Zo indrukwekkend. Bij de kringloop kwam ik een luisterverhaal tegen van het dagboek van Anne Frank. In overleg aan de basisschool gegeven. Daar gaan ze mee aan de slag in de hogere groepen. Zo belangrijk!
Absoluut! Heel belangrijk om de herinneringen/geschiedenis “levend” te houden door er op school lessen aan te wijden, erover te praten enz. Gezien de huidige tijd helaas heel nodig! Ik heb altijd toen mijn kinderen nog klein waren en later toen we in Noorwegen gingen wonen en nu inmiddels met onze kleinkinderen erbij, altijd op 4 mei houden we kijkend op tv naar de Dam, een minuut stilte. Zo breng je ze ook wat bij. Ik vergeet nooit de “geraaktheid” van mijn ouders die ook altijd stil waren op 4 mei, en die als kind ook de oorlog hadden meegemaakt, en ze hebben ook vele van onze familieleden nooit meer teruggezien, een nichtje van mijn moeder had een kamp overleefd, de verhalen die ze mijn moeder had verteld….. verschrikkelijk. Zij kreeg ook altijd een uitnodiging om op 4 mei vooraan bij de koningin(nen) te staan, of andere herdenkingen bij te wonen. Ieder jaar weer. Nu zijn er nog maar weinig over van die helden. Daarom levend houden, les geven, erover praten in je opvoeding, zo belangrijk!
Ik vind het een mooie jurk, maar dat haar! Het lijkt of ze het niet gewassen heeft en het zo nat naar achteren gekamd heeft. Laat haar er eens wat aan doen! Extensions lijkt mij een heel goed idee voor haar. Dit ziet er echt niet uit!
Wat een fantastische jurk blijft dit toch. Vrouwelijk, comfortabel, elegant, zit als gegoten. Het haar zit zo te zien iets netter dan gisteren, maar er is maar één echte oplossing voor: niet meer blonderen (ontkleuren is ontzettend slecht voor je haar) en de schaar ✂️ erin.
P.S. oh ja, schitterende oorbellen!
Dan zal ze grijs zijn. Denk niet dat ze dat graag laat zien.
Bij haar uitgroei zie je haar natuurlijke haarkleur, dus helemaal grijs zal ze niet zijn, of nog niet. Als ze de grijze haren wil camoufleren kan ze een kleur kiezen die dichter tegen haar natuurlijke haarkleur aan ligt, zoals Nadeshda zegt. Ik ben geen kapper, maar ik kan wel zien dat haar haar beschadigd is door alle chemische behandelingen.
Ja, zo vaak, en dat al vele jaren. Dat doet je haar geen goed.
Zou, al dan niet met grijs, heel graag haar eigen kleur eens zien.
Eerst maar eens flink de schaar erin tot op schouderhoogte en dan een donkerblonde kleur zoals ze in haar begintijd in Nederland had, maar ik vrees dat we de komende tijd geen verandering gaan zien.
Ik verwacht het ook niet, helaas.
Zie ik honderd keer liever dannuuhhh dit. Wat is er mis met grijs? Ik zie tegenwoordig ook hier in Oslo jonge meiden lopen met «grijs» haar, modetrend?
Ik heb niks tegen grijs hoor Jacqueline 😃. Zeker 100 x mooier dan een verkeerde kleur verf, lelijke uitgroei, en beschadigd haar.
Dacht Maxima er ook maar zo over.
Ik wordt ook langzaamaan grijs. Eerlijk, totaal geen moeite meer mee. Mijn man wordt kaal, en ik grijs. Past mooi bij elkaar.
Grijs haar, en iets met een kroon ☺️ we hoeven er ons niet voor te schamen.
Wat een prachtige jurk, en hij staat Máxima fantastisch! En ook ik heb met open mond naar de bewegende beelden zitten kijken. Zo elegant!
Net ook gekeken (Youtube) naar een filmpje en in het begin staat een zeer geëmotioneerde Maxima. Ze kan maar met moeite haar tranen inhouden.
Verderop gaat ze in gesprek met jongeren en dat gaat haar ook zo natuurlijk en makkelijk af.
Koningin om trots op te zijn😍
Die Oscar die begrijpt het wel. Zeer elegante jurk.
Ik ben (als geboren Amsterdammer) zelf nog nooit in het Anne Frankhuis geweest. Heb het dagboek als kind wel gelezen.
Is de moeite waard om een keer naar toe te gaan!
De jurk past goed bij de gelegenheid. Haar kapsel ziet er goed verzorgd uit. Heel goed dat d.m.v. Anne Frank de Tweede Wereldoorlog nog steeds de aandacht krijgt.
Maxima ziet er goed uit! Jurk, oorbellen en kapsel👌
Fijn dat er ook in de VS aandacht is voor het leed wat anderen is aangedaan in de 2e wereldoorlog. Zelf ooit kamp Mauthausen bezocht. Vreselijk wat daar ( en op andere plaatsen) allemaal is gebeurd. Afschuwelijk! Dit mag nooit meer gebeuren.
Ik zag bewegend beeld. De jurk is zó mooi. Nog vele malen mooier dan op de foto. Ik wist niet wat ik zag.
Hij staat haar ook prachtig.
Mooie tentoonstelling, veel werk aan besteed, en dan zie ik alleen nog maar deze paar foto’s ervan. Goed dat Maxima hier aandacht aan geeft. Mooie outfit voor deze gelegenheid, haar ook prima, oorbellen zijn prachtig.
Maxima in een prachtige jurk met letterlijk schitterende oorbellen. Ik vind het een goede keuze dat ze geen hoed draagt.
Ben dol op deze jurk, het staat haar echt goed. Gelukkig weer Maxima als mooie vertegenwoordiger van Nederland 🙂
Het haar zo naar achteren gekapt is zeker niet mijn favoriet. Dit zit er toch niet super uit? Maar er is in ieder geval wel zorg aan besteed, dat kun je er wel aan af zien. Een verbetering!
Heel goed dat dit museum ook in New York is, deze geschiedenis mag nooit vergeten worden.
Maxima ziet er zeer verzorgd en passend gekleed uit.
Ik blijf dit een mooie jurk vinden.
Wat bijzonder dat er nu ook een Anne Frank memorial is in the USA. Dit mag nooit vergeten worden. Zeker niet in de onrustige tijd waar we in leven.
prima outfit vandaag, leuke jurk, en majesteit wat een beetje haarlak en gel al niet kunnen doen….prima kapsel
Best bijzonder dat Anne Franks dagboek zó bekend is geworden, dat er niet alleen haar dagboek in allerlei talen vertaald is, maar dat er ook tentoonstellingen zijn in het buitenland. Haar trieste verhaal is ‘gelukkig’ nog ‘springlevend’. Ik dacht net: als ze dat geweten had. Maar ja, wat had het voor haarzelf voor een verschil gemaakt. Op zo’n trieste manier omgekomen. Blijft verdrietig en aangrijpend, al die Joodse slachtoffers.
Kort geleden naar Auschwitz/ Auschwitz Birkenau en andere kampen geweest; inderdaad aangrijpend en verdrietig al die Joodse slachtoffers; 6000.000! Het is niet te bevatten. Net zo min de andere slachtoffers, zigeuners, verstandelijk gehandicapte mensen,Hongaren…
O Nel123 dat zal een heel emotionele reis zijn geweest, goed van je dat je dat hebt gedaan.
Het heeft veel indruk gemaakt en ik ben er nog veel mee bezig, ondanks dat ik er al veel van wist en veel films erover gezien had. Maar als je het ziet en ondergaat is het nog indrukwekkender. Binnenkort hoop ik naar een aantal kampen in Duitsland en naar Berlijn te gaan.
Ik blijf dit een heel mooie klassieke jurk vinden.
Mooi van kleur, mooie decoratie en hij lijkt ook heel comfortabel te zitten.
Eén van mijn lievelingsjurken die denk ik ook lekker draagt. Flatteert haar figuur, beetje zwierig. En verzorgd kapsel. En wat een bijzondere oorbellen!
Mooi gestyled Majesteit, niets op aan te merken. Jurk, juwelen en ook kapsel: prachtig.
Prachtige jurk…een hoed was hier wel wat te grotesk geweest. Maar een haarband of zo had het wel wat geklieder gemaakt.
Prachtige jurk die haar goed staat. Het hoedje van het streekbezoek had prima gekund, maar ik vind deze informele look net zo mooi.
Een opening in New York vraagt misschien om andere gewoontes qua outfit dan in ons eigen land.
Maxima heeft zich m.i. keurig en passend gekleed voor deze gelegenheid.
En ook nog één van mijn lievelingsjurken….!😍
Persoonlijk vind ik het wel logisch dat ze geen hoed droeg, ze gaat in gesprek met jongeren; dan is een hoed nogal afstandelijk, zeker in US.
Mooi initiatief om het Achterhuis na te bouwen. Niet iedereen heeft de mogelijkheid om Nederland te bezoeken.
Eigenlijk zou dit een permanente tentoonstelling moeten zijn of worden opgenomen in een museum.
Bijzonder dat daar zoveel aandacht in de VS aan besteed wordt in het onderwijs; interessante info, Josine. Dan is het wel extra passend dat Máxima hier op bezoek is gegaan. En heel passend gekleed.
De tentoonstelling is op 27 januari al geopend. In het persbericht stond ook dat ze de tentoonstelling zou bezoeken en niet openen. Dus logisch dat de hoed achterwege is gebleven 😉 In januari opende ze overigens ook de NOT zonder hoed.