Voor het staatsbezoek aan de Republiek Cyprus heeft Máxima een symbolische broche meegenomen.
Over de broche zometeen meer. Eerst gaan we even kijken naar het programma van vandaag. Op de tweede dag van het staatsbezoek ontvangt de burgemeester van Nicosia, Charalambos Prountzos, Willem-Alexander en Máxima in het nieuwe stadhuis. In aanwezigheid van de president bezoeken zij het dakterras, dat uitzicht geeft over de oude stad en de VN-bufferzone die het zuiden en noorden van Cyprus scheidt. Het gezelschap maakt vervolgens een wandeling door de oude stad van Nicosia, waarbij gesproken wordt over renovatie en stadsontwikkeling.
Gesprek Cypriotische alumni
De ambassade van Nederland onderhoudt een netwerk van Grieks-Cypriotische en Turks-Cypriotische alumni die aan Nederlandse universiteiten hebben gestudeerd. Het Koninklijk Paar spreekt met voormalige studenten over hun tijd in Nederland, wat ze van hun studie hebben meegebracht naar Cyprus en hoe ze de toekomst van het eiland zien. Het gesprek vindt plaats in The Home for Cooperation, dat in de bufferzone ligt.
Archeologische site Choirokoitia
Universiteit Leiden heeft een jarenlange samenwerking met Cyprus op het gebied van archeologie en erfgoed. De Koning en koningin Máxima bezoeken de archeologische site Choirokoitia uit het stenen tijdperk, waar zij naast opgravingen ook gereconstrueerde huizen (kleine ronde woonverblijven) uit die tijd bekijken.
In de middag ontvangt het koninklijk paar de Nederlandse gemeenschap op Cyprus. In de residentie gaan zij in gesprek met Nederlanders die in Cyprus wonen en werken. Vanavond wordt het staatsbezoek afgesloten met een contraprestatie, maar daarover later meer.
Een symbolische broche
Voor de tweede dag van het staatsbezoek aan Cyprus heeft Máxima een nieuwe, rode jurk van Natan in haar koffer gestopt. Door de minimalistische belijning gaat alle aandacht uit naar de broche.
Het juweel is dan ook niet zomaar gekozen. Het eiland Cyprus kent een Grieks en een Turks deel. Het staatsbezoek van het koningspaar is aan de Republiek Cyprus, die op het Griekse deel ligt. De Republiek Noord-Cyprus wordt alleen door Turkije erkend. Wat heeft Máxima’s broche met dit alles te maken? Wie goed kijkt, ziet dat de broche een tulp en een olijftak weergeeft. De broche debuteerde tijdens het staatsbezoek aan Griekenland en is vermoedelijk ook een geschenk van het land. Doordat Cyprus en Griekenland zeer nauw met elkaar verbonden zijn – in de Republiek Cyprus is Grieks bijvoorbeeld de voertaal-, past deze broche perfect bij deze gelegenheid. (Máxima’s keuze voor een Griekse jurk bij de start van het staatsbezoek kun je in hetzelfde licht zien.)
Wow, wat ziet Màxima er “stunning” uit in het rood. En ja hoor eindelijk weer eens een mooie grote hoed. Ik ben er dol op! Wat een mooi plaatje.
Mooie jurk, mooie broche
Het is een mooie jurk, maar volgens mij hangen er wel meer soortgelijke rode jurken in de inloopkast. Maar de styling is wel weer waanzinnig!
Ik vind het een mooi totaalplaatje. Jurk is mooi en past ook echt mooi. Kleur is natuurlijk helemaal Maxima! Goede accessoires…top visitekaartje
Prachtige jurk. Heel mooi die symbolische broche! Zit het pak van koning Willem-Alexander te ruim?
Toch mag van mij de baard eraf bij de koning.Ik denk dat het in zijn voordeel uitwerkt (fysiek gezien dan).
Stralend paar. Mooie jurk, dito broche. Hoe je een dag, ook nog in een oude binnenstad, op deze palen kunt lopen is mij een raadsel. Wat zijn ze trots op Amalia 🤩
Er was een schoenen wissel😉
Weinig op aan te merken. Verzorgd en stijlvol ‘plaatje’ passend bij het voorkomen van een koningin, denk ik.
Wel een typische Maxima look, hierin kun je haar uittekenen. Een beetje zoals Beatrix vroeger met een cape afgezet met bont, is dit typisch Maxima. Jurk en grote hoed.
Maar het blijft er mooi uitzien. Al zie ik iets aan de jurk vanaf de middel, kan er de vinger niet ‘op leggen’. Ik vind het geen topper.
Ik denk dat de plooien niet goed verdeeld zijn, de ene plooi is dieper ingelegd dan de ander, dan krijg je een, rommelig ‘geheel.
Klopt. De plooien zitten niet goed. Komt daardoor een beetje gezocht over.
Het bovenlijfje zit wel mooi.
Tja… twee dagen bijna dezelfde modellen jurken aan. Of Natan heeft een jaar lang stijve glimmende stoffen, of een jaar lang frutsels toestanden (denk aan de bos perterselie) op de schouder, en nu zijn de drapperieen weer eens aan de beurt. Ik heb er een woord voor : saai. Alles lijkt op elkaar. Ook die hoed, schreef ik twee jaar geleden, ben ik meer dan uitgekeken. Sorry het staat mooi maar zeker niet vernieuwend. Jammer.
De jurk van gisteren was alleen niet van Natan.
Ach ja verhip nu zie ik het ook, het verschil in afwerking is weer eens overduidelijk. Edoch het idee qua model jurk is zo goed als hetzelfde. Ik vraag me toch af waarom ze twee dagen opeenvolgend draperieën draagt, oftewel zelfde look-alike dresses? Ze heeft zoveel andere kledingstukken in haar kamer(s) hangen/liggen.
Draperieën in de mode misschien Jacqueline?😉
Ik vind de beide japonnen prachtig, maar ik zou zeker bij zo’n kort bezoek geen twee japonnen met een draperie hebben meegenomen. Als je een week weg bent is dat minder opvallend.
Dus ja, iets minder draperie had ook van mij gemogen.
Ja precies maar Ik weet echt niet Roos of het nu in de mode is 🤷♀️. Pakt ze zelf haar koffer of is er een adviseuse?
Yes; draperieën zijn dit voorjaar volop in de mode.
Volgens Josine heeft Maxima geen styliste (heeft ze ooit over geschreven in een blog).
Ik vermoed dat er een kleedster/kamenierster of zo is die haar koffer pakt, maar Maxima zal alles dus waarschijnlijk zelf uitkiezen.
En op dit moment zijn draperieën dus favoriet bij Maxima😉🤣
Mooie jurk die Máxima een voortreffelijk silhouette geeft en de drapering benadrukt dat nog. Een paar jaar geleden had ik het niet voor mogelijk gehouden, maar op dit model hoed ben ik uitgekeken. Een haarband of klein hoedje was koninklijk genoeg geweest.
Vanavond op NPO 2 een reportage van t bezoek
Dank je voor de tip siobhan👍
Perfect plaatje
(lekkere schoudervullingen)
Alweer een prachtige koningin, wat doet ze het toch altijd go3d op staatsbezoek, zo chique, nooit te veel of te overdreven , maar heel , heel mooi .
Dat deze jurk niet bijzonder vernieuwend is , maakt het voor mij niet minder mooi.
Hoed geweldig, juwelen altijd goed,( met een kluis vol met de meest kostbare en bijzondere sierraden geen probleem), en dit kapsel hoort gewoon bij Maxima.
Nu we weer weten dat ze het echt bijzonder goed kan, hoop ik ook in ons eigen land dat ze wat meer aandacht eraan gaat besteden.
Dit model hoed, gecombineerd met zo’n keurig chique kapsel, zet direct de toon voor een mooi plaatje!
Deze rode japon met draperie staat Maxima heel elegant!
De broche doet het hier prima op en vind ik een goede keuze, ook gezien de achtergrondinfo.
Onze koning draagt een heel net kostuum en wat leuk dat hij zijn stropdas laat matchen met de outfit van zijn vrouw!
Jurk lijkt wel veel op die ze al heeft. Zag nu pas de melding dat ie nieuw is.
Wat een prachtig verzorgde outfit. Mooi, krachtig rood. Heerlijk die grote hoed, en mooie sieraden
Mooie jurk en met hoed én draperie toch een echte blikvanger.
Tasje, handschoenen, omslagdoek, schoenen: het is weer perfect bij elkaar gecombineerd.
De broche is hier een mooie blikvanger én heel symbolisch.
Zoals Josine schrijft: ze heeft deze broche mogelijk gekregen bij het staatsbezoek aan Griekenland (in ieder geval daar gedragen) maar zoals AnnekeM hieronder terecht opmerkt: de tulp komt van oorsprong uit Turkije. Daar wil ik graag aan toevoegen dat een olijftak symbool staat voor vrede.
Goed gekozen dus deze broche👍
Prachtig, onze koningin in het rood met een geweldige hoed! Zo zie ik haar graag.
Wederom prachtig! De kleur is supermooi bij haar en de hoed, I love it!
Maxima ziet er werkelijk prachtig uit deze dagen. Ook vandaag weer! De stola past heel mooi bij deze set, top gedaan. En de broche is een juweeltje, letterlijk en figuurlijk 🙂
Ik ben eerlijk gezegd een beetje verbaasd dat de koningin door haar keuzes in kleding (jurk van Griekse ontwerpers) en accessoires (‘Griekse’ broche) toch een soort van kant kiest in het langlopende conflict over Cyprus. Ik zou denken dat ze dit beter kan vermijden?
Jurk en hoed van vandaag lijken zo op het eerste oog een klassieke Maxima koningin-look te geven. Wat ik nooit snap is dat de heren altijd hun handen vrij hebben en dat de dames lopen te hannesen met tasjes, handschoenen, sjaaltjes, boeketjes en wat dies meer zij. Het lijkt mij vooral erg onhandig.
De tulp is van oorsprong Turks, dus heel symbolisch wat mij betreft
👍
Daarentegen weten mannen vaak niet waar ze hun handen moeten laten hihi
🤣👍
Bij de blauwe jurk viel de jurk meer op nu zien we meer details en meer de koningin
Wat een lijntje van onze queen zeg! Mooie jurk, less is more!
ze zijn er weer vroeg bij. uur verder daar al
Ze ziet er weer prachtig en stijlvol uit. Hebben we deze jurk al eens eerder gezien? Grappig te zien dat ze steeds meer jurken met een asymmetrische rok draagt. De broche is prachtig. Mooie keuze om deze hier te dragen.
En heel knap dat ze op die enorme stiletto’s de stadswandeling doet.
Mee eens! En ook mooi gematcht met de koning.