Avatar foto Door Moderator Petra
Máxima 17 apr 25 reacties

Máxima brengt werkbezoek aan Planbureau Leefomgeving

Na de opening van de Koningsspelen ging Máxima in Den Haag niet direct naar huis, maar stond een werkbezoek aan het Planbureau Leefomgeving op de planning.

Koningin Máxima heeft donderdag 17 april 2025 een werkbezoek gebracht aan het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) om te spreken over de laatste ontwikkelingen in het kader van de circulaire economie. Onderzoekers van het PBL hebben hun inzichten gedeeld over de voortgang in de transitie naar een circulaire economie en de noodzakelijke stappen die er nog gezet moeten worden.

De basis voor het gesprek was de Integrale Circulaire Economie Rapportage 2025 waarin het Planbureau op verzoek van het kabinet de huidige stand van zaken heeft onderzocht. In het rapport stelt het PBL onder meer vast dat het grondstoffenverbruik in Nederland blijft toenemen en dat de transitie naar een circulaire economie traag verloopt, terwijl circulaire oplossingen juist kansen bieden en kwetsbaarheden kunnen verminderen, bijvoorbeeld bij de levering van kritieke grondstoffen.

Máxima Planbureau Leefomgeving
©PBL

Koningin Máxima en de onderzoekers hebben gesproken over de knelpunten die het PBL constateert, onder meer op het financiële vlak. In de praktijk blijkt bijvoorbeeld dat het midden- en kleinbedrijf vaak moeite heeft om bancaire financiering te krijgen voor circulaire projecten, omdat er veelal nog geen track record is voor deze nieuwe bedrijvigheid. Ook ontbreekt het aan historische data die nodig zijn voor de risicomodellen van banken.

Een ander onderwerp van gesprek was de ruimtevraag die gepaard gaat met de transitie naar een circulaire economie. Zo wijzen scenario’s uit dat er een groeiende behoefte zal ontstaan aan bedrijventerreinen voor recycling en grondstoffenverwerking en aan ruimte in steden voor onder meer reparatie en deeleconomie, zoals deelauto’s en -scooters. Die ruimtevraag concurreert met andere functies zoals woningbouw. Daarom is het van belang om hier nu al met een lange termijn blik naar te kijken. 

Mode koningin Máxima bezoek Planbureau

Over Máxima’s mode is weinig nieuws te vertellen. De koningin droeg namelijk dezelfde groene Natan top van gecoat katoen. Blijkbaar zweet de top niet erg, in tegenstelling tot wat je zou vermoeden. Gelukkig maar!

Foto ©PBL

Zoals gezegd droeg Máxima de top eerder vandaag ook tijdens de koningsspelen.

Overigens staat op het bureau van Máxima in haar werkkamer op Paleis Noordeinde een bijzondere vaas, zo zagen we deze week.

Binnenkort volgt er meer over bepaalde items die te zien zijn in de werkkamer van Máxima.

Volgen
Laat het mij weten wanneer er
25 Commentaren
Nieuwste
Oudste
Inline Feedbacks
View all comments

Ik vind de outfit prima zo. Neutraal.

En fijn dat ze zich laat informeren over zo n actueel onderwerp. Ze hoort ze gigantisch veel door de variëteit aan gesprekken die ze heeft.
Ik zou graag een tijdje als hofdame aan de slag gaan 😉 want in de tussentijd een bloemetje overnemen of een omslagdoek gaat lukken terwijl wel overal bij aanwezig.
Een nette outfit aantrekken daarbij lukt ook, alleen geen hoedjes in de kast..

Ga graag met je mee. Misschien mogen we hoedje lenen.

Deze outfit heeft vandaag dus een 3 dubbele functie: Koningsspelen, bezoek aan het planbureau en het vliegtuig. Dan snap ik deze keuze wel

Aaaagh dubbele afspraak en geen tijd voor een kledingwissel. Is dit misschien de reden voor de “zakelijkere” look bij de opening van de koningsspelen….en aan het eind van de middag vliegen naar Griekenland……vakantie☀️🍷🍦

Nou vakantie..😄 Lang weekend weg dan bedoel je? Gezien Maxima dinsdag weer in Nederland actief is.

Ach, moet kunnen toch……even heen en weer naar Griekenland😉

Ja wat mij betreft wel. Zijn zoveel Nederlanders die misschien een weekendje weg zijn naar het buitenland dit weekend dus prima lijkt mij.

Ik vraag me af of de blouse ook “kraakt” als ze beweegt. Ik vind het namelijk net plastic om te zien. En het haar .. ja dat past hier wel bij hoor 😉

🤣🤣 Heerlijk omschreven Jacqueline😉

Ik ben een van de weinige, denk ik, maar ik vind die blouse best geinig. Ik hou wel van apart. Met riem nog beter dan zonder.

Waarom zijn vrouwen onderling zo hard in hun oordeel?

Ha Geraldine,
Excuses als het hard is overgekomen, dat is niet de bedoeling geweest. Wat ik al zei, het is voor mij het totaalplaatje. De top is niet mijn stijl icm met losse haren vindt ik het een rommelig geheel. Eerder heb ik onder een andere blog al eens gezegd dat ik het juist helemaal goed vindt dat Maxima qua haardracht is wie ze is, dat maakt haar eigen en is juist ook een stukje waarin iemand zichzelf kan zijn. Alleen icm deze top met hoge hals zou ik het zelf anders doen. Dus nogmaals, sorry, ik zal de volgende keer mijn reactie anders formuleren. Het laatste wat ik wil is een discussie over de manier hoe we reageren.

Hoi ave,

Ja, zodra iets wordt genoteerd kan het anders overkomen dan bedoeld. Ik probeer daar ook steeds op te letten.

Excuses aan mij zijn niet nodig, pak het niet persoonljk op 😉.

Tja Geraldine, dat kun je je inderdaad afvragen.
Ik heb, over het algemeen, geen moeite met hoe Maxima haar haar draagt, coupe Polletje Piekhaar of prachtig opgestoken; ik vind het allemaal best.
Kleding ben ik meestal dik tevreden over.
Vandaag had ze echter een blouse aan die mij totaal niet kan bekoren en dat schrijf ik dan ook en met een kwinkslag om het nog wat te verzachten. Zolang je nog om iets kunt lachen is het allemaal niet zo erg vind ik.
Ik ben met je eens dat er door sommigen altijd en veel te negatief wordt geschreven. Ik vind dat jammer, maar laat wel zien hoe diegene in elkaar zit. Is het jaloezie, onmacht over hun eigen situatie, frustratie; zeg het maar.
Dat wij vrouwen solidair met elkaar zouden moeten zijn is echt een utopie, mooi maar niet haalbaar. Helaas.

Hoi Roos, ik zie dat negatieve niet zo bij de reacties hier. Ik vind het wel meevallen. Nu.nl is wel anders. Hier is men doorgaans heel positief over het altijd enthousiaste optreden van onze kon Máxima.

Hoi Petra,
Dat vind ik ook, maar je hebt al weer kunnen lezen dat niet iedereen het daar mee eens is.
Ik kan mij voorstellen dat als je kapster bent nu eenmaal kritischer kijkt naar haar dan een niet kapster.
Maar dat eeuwige “gedoe” over Maxima’s haar🫣 Vind het zo niets toevoegen. Maar hé, dat is mijn mening en ieder van ons heeft recht op zijn/haar mening.

Er wordt hier wel vaak zeer vaak zeer negatief gesproken over een supermooie , charmante en zeer modebewuste en voor royalty standaarden ( in andere landen doen ze in verhouding zeer weinig) hardwerkende en moderne koningin.

Dat Maxima mooi of charmant of modebewust is (in uw optiek) doet er m.i. niet toe. Alsof het oké is om meer kritiek op iemand te leveren die minder mooi is. Verder vind ik het ook wel meevallen met het negatieve. Ook wordt een deel van de reacties toch echt veroorzaakt door Maxima’s eigen houding. Bijv. de poenerige Cartier panter ring kopen. Ja, dat valt op. Dan krijg je commentaar. Zoals iemand anders al schreef, het fingerspitzengefühl ontbreekt.

Vind je dat echt? Er waren eerder artikeltjes over bijv. het werk van kon. Mary. Poeh! En over de inspanningen en optreden van onze kon. Máxima wordt toch vaak zeer positief geschreven bij de commentaren hier. Bij nu.nl is dat wel anders.

Helemaal eens!

👍

Het eerste wat in mij opkomt als ik het totaalplaatje van de koningin zie is sloddervos. In de ochtend spelen met de kinderen geeft nog een bepaalde vrijbrief om je haar niet al te netjes te hebben en misschien dichterbij de kinderen te staan.

Nou je zou willen dat de gemiddelde vrouw in Nederland er als zo’n sloddervos uitzag…moet je eens op een station lopen of op je werk rondkijken…

😀