Koningin Máxima bracht vanmiddag een werkbezoek aan Regio Zwolle om te praten over het behoud en herstel van de economie. Dat deed ze in stijl. Lees: Dutch Design.
Koningin Máxima nam samen met de SER en MKB-NL bij vakantiepark en familiecamping Beerze Bulten deel aan drie gesprekken. Het eerste gesprek was met de eigenaar van het vakantiepark en ondernemers uit de touringcar- en bouw sector. De drie ondernemers vertelden over de impact van de coronacrisis op hun bedrijven en hun personeel. Bij het tweede gesprek sloten regionale partners aan die ondernemers op diverse terreinen bijstaan, bijvoorbeeld bij financiële en personele problemen. De wethouder Econonomie, Onderwijs en Werk (Human Capital Agenda) gemeente Zwolle, tevens bestuurlijk projectleider van de ‘crisis- en herstelaanpak’ zat ook aan tafel.
Het werkbezoek werd afgesloten met een gesprek met bestuurders van partnerorganisaties van Regio Zwolle; gedeputeerde Arbeidsmarkt van de provincie Overijssel, voorzitter VNO-NCW Regio Zwolle, Zwolse8-onderwijs (regionale samenwerking MBO- en HBO-onderwijs) en de directeur MVO Randstad over de samenwerking en de ontwikkelingen op de korte en lange termijn.
Mode
Voor het uitstapje naar de mooiste provincie van Nederland (nee, ik ben niet bevooroordeeld) haalde Máxima een bekende jurk van Jan Taminiau tevoorschijn. Het ontwerp met lange mouwen (waarom vandaag?) en een rokgedeelte met verschillende banen en kleuren komt uit de prêt-a-porter collectie van de Nederlandse ontwerper. Het kledingstuk kwam eerder in beeld tijdens een fotosessie en staatsbezoek.
Ontwerp van Taminiau:
Máxima met de jurk tijdens de fotosessie van 2019:
In India, najaar 2019.
- 03 jun 17:06 Twee heel verschillende looks voor Máxima
- 02 jun 21:06 Máxima bezoekt Koninklijk Concertgebouworkest
Niets van deze website mag verveelvoudigd en/of openbaar worden gemaakt door middel van druk, fotokopie, fax, overtypen, opslag in een geautomatiseerd gegevensbestand of anderszins, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de beheerders.
Reacties
Siobhan
donderdag 10 jun 2021 - 16:37Prinses Amalia geslaagd en draagt een leuke jas/jurk!
Proficiat!
Marjet
donderdag 10 jun 2021 - 17:16Wat een mooi nieuws! Spannende weken voor alle eindexamen leerlingen!
Suus
donderdag 10 jun 2021 - 11:49Niet mijn smaak qua kleuren/motief. Maar dat hoeft ook niet altijd. Met paarse riem inderdaad mooier. En verder vind ik de mouwen wat te kort.
Doro
woensdag 09 jun 2021 - 23:21Mooie jurk maar wel met de paarse riem zoals bij het ontwerp!
Ze kreeg vandaag een award uitgereikt voor haar werk bij de VN.
Marjet
woensdag 09 jun 2021 - 21:45Toch leuk om nog even te delen; het ontwerp van deze jurk en het kleurverloop is geïnspireerd op één van de schilderijen van Rothko: http://www.markrothko.org/prints/
Ook de andere kleursamenstellingen uit deze lijn zijn gebaseerd op schilderijen van zijn hand.
Luna
donderdag 10 jun 2021 - 11:52Wat een leuk weetje! Ik heb eens wat schilderijen van Rothko in het echt gezien. Zo gek was dat. Die schilderijen waren een kleur, tenminste dat leek zo van een afstandje. Dichterbij zag je echt zoveel details en lagen en vanuit een andere hoek leek het weer heel anders soms qua kleur.
Leuke jurk vind ik dit! Ik vind bruin juist een hele mooie kleur en absoluut niet gedateerd. Het is net als zwart een basic kleur die altijd kan. Ik vind het juist zelf ook heerlijk om langere kleding te dragen in de hitte. Nu is het nog wel lekker korte mouwen en benen, maar als het straks 10 graden warmer is, draag ik liever lange luchtige linnen kleding!
Luna
donderdag 10 jun 2021 - 11:53Wat een leuk weetje! Ik heb eens wat schilderijen van Rothko in het echt gezien. Zo gek was dat. Die schilderijen waren een kleur, tenminste dat leek zo van een afstandje. Dichterbij zag je echt zoveel details en lagen en vanuit een andere hoek leek het weer heel anders soms qua kleur.
Leuke jurk vind ik dit! Ik vind bruin juist een hele mooie kleur en absoluut niet gedateerd. Het is net als zwart een basic kleur die altijd kan. Ik vind het juist zelf ook heerlijk om langere kleding te dragen in de hitte. Nu is het nog wel lekker korte mouwen en blote benen, maar als het straks 10 graden warmer is, draag ik liever lange luchtige linnen kleding!
Ella
woensdag 09 jun 2021 - 19:41Prachtige jurk en wat leuk dat ze echt elke dag haar dierbare armbanden met een verhaal draagt!
Ik snap niets van Maxima's thermoregulatie. Blote armen in de winter, lange mouwen, ook al is het zijde bij heerlijk zomerse temperaturen. Maar misschien schijnt bij Maxima sowieso altijd de zon........
Juffrouw Annie
woensdag 09 jun 2021 - 15:26Het is een leuke jurk en vast ook heerlijk luchtig, zoals eerder opgemerkt. Maar ik zou er andere oorbellen bij hebben gedaan voor het evenwicht. Die groene oorbellen van tijdens de fotosessie halen het geheel aan de bovenkant flink op. Het bruin is wat donker en eentonig en vraagt eigenlijk om een goede ketting of broche of een paar oorbellen in een lichtere kleur.
oranjefan
woensdag 09 jun 2021 - 11:31De stof van de jurk is vrij dun, ik denk dat het heerlijk luchtig is. Ik vind het prima gecombineerd met de tas, schoenen.
En wat een gave oorbellen! Ik zou er nog zo'n kleur ketting bij hebben gedaan, of is dat too much? Om het bruine vlak een beetje te "breken". Ik vind de kleur ceintuur van Maxima juist het mooist.
Johannetta
woensdag 09 jun 2021 - 10:16Leuke jurk. Bij het model vind ik de aubergine ceinture nog geraffineerder. Zou Maxima ook goed staan.
BleuStyle
woensdag 09 jun 2021 - 09:00Een fijne stof lijkt het me toe. Zeer nieuwsgierig is mijn creatieve oog hoe de creatie eruit zou zien als rokgedeelte bruin zou zijn en top/ mouwen juist in de kleuren van de onderkant? Voor mijn gevoel krijgt de dress dan meer ‘summervibes’. Het is nu redelijk zwaar. Ik sluit me daarin aan bij de andere reacties.
Tot slot, prachtige oorbellen en een leuke clutch. Altijd inspirerend! Het haar ziet er droog uit. Misschien verzorgen met een lekkere olie en de puntjes weer lekker bij laten knippen?! Heb daar zelf goede ervaringen mee.
AnnekeM
woensdag 09 jun 2021 - 07:47Wat is dit toch een top ontwerp. Staat haar echt fantastisch! En leuk met die bloemen oorbellen.
Birchwood
woensdag 09 jun 2021 - 06:59Leuke (en volgens mij heerlijk zittende) jurk. Ik vind het een mooi plaatje.
Jacolien
dinsdag 08 jun 2021 - 22:04Ligt aan mij misschien.. maar ik vind donkerbruin inmiddels een gedateerde kleur.
Vind het niet fris ofzo.
Hennie64
woensdag 09 jun 2021 - 20:04:-) komt doordat men doorgaans bruine en oranje tinten associeert met de herfst, buiten koud en guur, dan warme tinten dragen , nu heerlijk warm prachtig voorjaars/zomersweer, dan “verwacht” je eigenlijk frisse lichte kleuren. Ik vind het wel zo discreet dat de koningin lange mouwen draagt.er wordt veel geschreven over die armbanden maar nee, ik kan ze echt niet mooi en fijntjes vinden. En een beetje herhaling steeds met de namen en initialen.
Maaike
woensdag 09 jun 2021 - 10:02Ben het met je eens; ik heb deze jurk ook nooit mooi gevonden. In de blog na de fotosessie in 2019 stond een foto van deze jurk in een andere kleurstelling (ik weet helaas niet meer welke kleuren), maar die vond ik eindeloos veel mooier.
Siobhan
dinsdag 08 jun 2021 - 21:44Is zeker een leuke jurk, zou graag een keer de ceintuur minder strak maar breder en ietsje losser zien net als bij t model.
Anniek
dinsdag 08 jun 2021 - 20:43zal best lekker koel zijn als het zijde is. Ze draagt hem ook in India dus dat zal wel kloppen. Ik vind persoonlijk luchtige, losvallende, lange mouwen als het warm is eigenlijk fijner dragen dan mouwloos. Mooie jurk!
Maria48
dinsdag 08 jun 2021 - 19:50Leuk gekleed, maar met 24 graden, een korte mouw had ook gekund.
Marjet
dinsdag 08 jun 2021 - 20:01Het blijft een interessante kwestie hoe wij vanuit cultureel oogpunt naar mannen- en vrouwenkleding kijken in dezelfde weersomstandigheden & temperaturen. Denk aan gala's tijdens de herfst of winter of zoals nu, met lekker zomers weer. Mannen zijn meestal in (een warm?) pak gekleed of in een blouse met lange mouwen tijdens dit soort temperaturen.
Anne1974
dinsdag 08 jun 2021 - 19:45De jurk vind ik mooi maar met dit weer had ze vast wel iets luchtigers in de kast hangen wat ook had gekund
Tony
dinsdag 08 jun 2021 - 19:14Wat een gave jurk!! Ik vond hem toen al heel mooi en nu nog steeds. Waarschijnlijk luchtig materiaal zodat de lange mouwen draagbaar zijn met dit weer maar oogt daardoor juist netjes en gekleed: mooie verschijning zo!
Marjet
dinsdag 08 jun 2021 - 19:57Ja super mooi is ie he! Zelf heb ik de rode kimono uit dezelfde dessert lijn. Hij is van zijde en draagt echt heerlijk met dit weer.! Denk zelfs dat ik hem morgen ga dragen nu ik Maxima weer met een van deze ontwerpen heb gezien ;) Snap helemaal dat ze hem uit de kast haalt met dit zonnige weer!