In de kledingkast van koningin Mathilde hangen prachtige galajurken. In deze blog blikken we terug op vijf van die toppers.
Door de jaren heen heeft koningin Mathilde zo’n honderd verschillende avondjurken gedragen. De keuze voor deze blog was dus reuze, maar tegelijkertijd ook heel lastig. Want: wat laat je hangen? Wat neem je mee? Ik heb geprobeerd er een afwisselende mix van te maken. Qua kleur, model en materiaal.
Galajurk 1: paars en plissé
In april 2016 viert koning Carl Gustaf zijn zeventigste verjaardag. Mathilde reist af naar Zweden, met in haar koffer een paarse couture-jurk van Giorgio Armani. Het kledingstuk is gemaakt van een luchtige zijdesoort, die mede door de plisséplooien sierlijk om haar heen zweeft. De plooien lopen bij het lijfje asymmetrisch, van de rechterschouder naar de linkerheup. Bij het rokgedeelte lopen ze verticaal door. Wat een droom van een jurk! Voor mijn gevoel past hij ook goed bij de persoonlijkheid (of in ieder geval het imago) van Mathilde. Hij is ietwat dromerig, subtiel, maar tegelijkertijd ook heel chic en koninklijk. Ik ben fan!
Galajurk 2: koningsblauw
Bij een koninklijk gala sneeuw je als koningin of prinses al snel onder. Er is simpelweg zóveel moois te zien. Tijdens het huwelijksgala van de Luxemburgse erfgroothertog weet Mathilde zich te onderscheiden door de keuze voor de krachtige kleur koningsblauw. Het ontwerp sluit bij het lijfje nauw aan, terwijl de rok vanaf de heup uitwaaiert in een wolk van stof. Aan de halslijn kun je zien dat er sprake is van couture. De stof sluit namelijk per-fect aan op de huid, waardoor de halslijn net wat lager kan zijn, terwijl het geheel toch keurig en koninklijk blijft. Let ook even op de ingenieuze stofverwerking tussen borst en heup. Rond de taille kruist de stof. Reken maar dat hier met heel veel zorg en aandacht aan gewerkt is!
Galajurk 3: een koninklijke capejurk
Met een capejurk straal je sowieso al iets uit van kracht en macht, maar zo mooi als deze zie je ze maar zelden. Niemand hoeft zich af te vragen wie de koningin is. Dit trek je aan en je bént een majesteit.
Galajurk 4: laagjes
Iedere royalista die al een jaar of tien, twintig meedraait, heeft minimaal één laagjesjurk in haar kast hangen. Zo rond 2010 was het helemaal je-van-het om het rokgedeelte in laagjes te verdelen. Deze rode avondjurk van Mathilde is daar een mooi voorbeeld van. De taille is hoog, maar waar hij precies zit, is lastig te zeggen. Het rijke borduurwerk van het bovenlijfje vloeit namelijk degradé uit. Heel, heel mooi, als je het mij vraagt.
Galajurk 5: bloemen
Van een heel ander kaliber is deze zwarte avondjurk van Dries van Noten, die voorzien is van een fleurig veldboeket. De verdeling van de bloemen is fenomenaal, vooral rond de schouderpartij.
De volgende keer aan de beurt: koningin Letizia en haar mooiste avondjurken.
Verder lezen over koningin Mathilde?
Dat kan! Bijvoorbeeld over haar nieuwe stijl.
In deze blog zie je ook haar toppers voor overdag.
Mooie keuzes Josine, de capejurk staat haar fenomenaal.
Een hele afwisselende top 5. Van mij had het wel een top 10 mogen worden, want wat kan ik heerlijk wegzwijmelen bij al het moois. De koningsblauwe en de rode laagjesjapon vind ik het allermooist; de kleuren flatteren Mathilde zeer en allebei zijn het schitterende creaties.
Allemaal erg mooi..maar de koningsblauwe springt er ver boven uit…prachtig
De koningsblauwe jurk absoluut de mooiste en alles klopt, de tiara, de sierraden, de clutch, super. Volgens mij vindt Filip dit ook!
De lila Armani japon heb ik altijd al geweldig gevonden. Het model en gewoon de hele jurk staat haar zo mooi!
Wat een mooie jurken. De paarse plise en detone cape jurk zijn mijn favorieten!
Ik ga voor de cape-jurk, ook zo mooi door de zilveren rand. Even zo mooi: de rode laagjesjurk.
De koningsblauwe jurk vind ik het mooist. Daarna de Dries van Noten jurk. Eigenlijk vind ik die wat aparter maar ik houd niet van zwart. Dat staat Mathilde niet zo. Eigenlijk staat bijna geen enkele vrouw boven de 40 met zwart of in ieder geval geen blanke vrouwen. 🫣 Sorry maar dat vind ik echt. Staat vaak zo hard in het gezicht. De rode jurk is een goede derde de paarse vind ik zelf niet geweldig en de cape japon zou ik zelf niet voor dit overzicht hebben gekozen. Ze heeft veel mooiere dan deze fletse kleur.
De zwarte japon met prachtig bloemdessin van Dries van Noten staat voor mij met stip op nr. 1.
Zó mooi!!
In de lila/paarse japon oogt Mathilde heel zwierig en elegant.
Hrt totaalplaatje met de koningsblauwe japon is uit de kunst!
Alles klopt en oogt perfect.
Voor mijn gevoel staat ze hiermee op een denkbeeldig voetstuk, en toont dan ook minder benaderbaar!
De capejurk is ook bijzonder mooi, maar deze kleur vind ik niet passen bij Mathilde. Flets en saai.
De rode laagjesjurk staat voor mij onderaan het lijstje; komt misschien ook doordat ik deze tiara niet mooi kan vinden, en de gezichtsuitdrukking m.i. door de make up wat scherp en hard uitvalt.
Ze zijn allemaal schitterend! Ik vind eigenlijk dan ook dat Mathilde mooiere gala/avondjaponnen in de kast heeft hangen dan Máxima. Máxima is naar mijn idee meer van het strakkere rechtlijnige en Mathilde meer van wolken stof wijdvallende (hoepel) rokken, waar je als kind van kon dromen.
Vindt onze koningin meestal niet zo mooi in pastellerige bloemenjurken. Het gala ensemble dat ik echt lelijk vindt is het dure Armani jasje met bijpassende flodderbloes. De rode capejurk met grote moderne bloemen van het bezoek in Vilnius staat haar prachtig. Alsook de ecru jurk van bij het Nederlandse staatsbezoek en de ecru jurk met moderne stervormige motieven stond haar geweldig. Mathilde lijkt nogal fan te zijn van Armani maar dit merk heeft nog nooit wat geweldig gedaan voor haar. Koningin Mathilde staat veel beter met eenvoudige jurken zonder veel plisseetjes en andere tierlantijnen.
Jurk 2 de Koningsblauwe vind ik er echt bovenuit stijgen heel mooi model en een prachtige kleur die Mathilde heel goed staat. Daarna jurk nummer 5 Dries van Noten, schitterend.
Prachtige jurken! Favoriet bij mij zijn de paarse jurk vanwege de mooie kleur en de prachtige stof en de zwarte jurk. De zwarte jurk vind ik een beetje apart omdat deze hoog gesloten is en i.c.m. het bloempatroon een beetje “chinees” op mij overkomt. Geweldige schoenen ook onder deze jurk.
Ik kijk al uit naar de avondjurken van Letitzia 😊
Wat eenprachtige avondjurken. Vooral de Georgio Armani wat een droom van een jurk. Heerlijke dromerige stof als een wolk om Mathilde. ,
Maar ook de andere jurken zijn prachtig. De Dries van Noten heel apart, Door het bloemenpallet wordt hij naar een hoge level getild. De rode , roze en kobalt blauwe jurken ook prachtig.
Prachtige japonnen, de mooiste voor mij is de zwarte Dries van Noten met bloemen. Wat staat die japon haar geweldig🤩
Strak daarop gevolgd door de blauwe japon. Wat een lijnenspel👍
De rode japon is heerlijk van kleur, heeft een prachtige halslijn en swingt lekker mee tijdens lopen en dansen.
De cape-japon vind ik mooi, maar de kleur vind ik te zwakjes voor Mathilde. Het model staat haar wel heel erg goed.
De eerste paars/witte japon vind ik de minste, deze kleur maakt haar bleek.
Overigens zag ik bij BB dat Mathilde deze week in Costa Rica was en daar een heel leuke japon droeg: lichte ondergrond met oranje en rode folkloristische motieven en een heerlijke lage V-hals😉 Weinig make-up en warrig haar. Ze zag er prima uit.
Ze heeft er inderdaad zoveel. De capejurk is prachtig!
Mijn persoonlijke top 3:
• Haar Diane Von Fürstenberg:
https://images.app.goo.gl/tRjYbt1haWQLhk3S6
• Haar velours kleed; staatsbezoek Frankrijk aan België (2018):
https://images.app.goo.gl/VbrJDKY3jVz6Ln1W7
• Haar roze/ paarse; staatsbezoek België aan Luxemburg:
https://www.pinterest.com/pin/247135098297149347/
Als deze galajaponnen nog niet op herhaling zijn geweest, dan mag dat echt weleens gebeuren, het zijn stuk voor stuk prachtige ontwerpen, die Marhilde erg goed staan. Of heeft ze de capejapon weleens herdragen?
De capejurk is al herdragen. Ik denk dat ze allemaal al herdragen zijn, op de blauwe na