Hieperdepiep hoera, prinses Ariane is achttien jaar! Ter ere van dit heugelijke feit werden er zojuist verjaardagsfoto’s vrijgegeven.
De beelden zijn gemaakt door de Nederlandse fotograaf Frank Ruiter, die eerder ook al portretten schoot van Amalia en Alexia. Waar de Prinses van Oranje in de Oranjezaal poseerde, kozen Alexia en Ariane voor de Chinese zaal van Paleis Huis ten Bosch.
Op de foto’s draagt de prinses een jurk van Self-portrait, een merk waar we Amalia en Alexia ook al mee hebben gezien. De jurk bestaat uit een huidkleurige basis, waarover een laag kant is aangebracht. Door deze opbouw lijkt het net alsof het kantwerk direct op haar huid is aangebracht.
Alexia’s jurk van Self-portrait is op dezelfde manier opgebouwd.
Qua oorsieraden koos de prinses voor Máxima’s diamanten chandeliers. De herkomst van de oorbellen is helaas onbekend. Het enige dat ik kan melden, is dat Máxima de chandeliers al zo’n vijftien jaar in gebruik heeft. Heeft iemand misschien de gouden tip?
Serie 2: prinses Ariane in het groen
Naast een rode jurk heeft er ook nog een groene dienst gedaan tijdens de shoot.
De jurk is een ontwerp van Farm Rio. Zoals je ziet, is de foto qua kleur sterk bewerkt.
De prinses combineerde het kledingstuk met oorhangers van diamant en aquamarijn. De aquamarijnen komen uit de nalatenschap van koningin Juliana. Het diamanten deel werd recent aan de koninklijke collectie toegevoegd, zodat er in de toekomst genoeg te mixen en te matchen valt bij een koninklijk gala.
Het haar van de prinses is half opgestoken, waarbij de voorste (en kortere) lokken als een lijstje langs haar gezicht vallen.
Verder lezen?
Dat kan. Bijvoorbeeld over Ariane’s start in Italië.
Nog even over de mode: wat lastig om een vlotte, en ook speciale jurk te vinden die hiervoor geschikt is.
De rode is de beste van de 2.
Mooie foto’s, ze staat er dromerig op, beetje geheimzinnig. Ze kan goed poseren, maar haar spontane foto’s vind ik ook altijd leuk.
Inderdaad zijn de foto’s wat donker en lijkt het somber. Ik herkende Ariane er eerst niet in
Wat een lieve uitstraling heeft Ariane! Van harte gefeliciteerd en een heerlijk leven gewenst!
Niet dat het erom gaat, maar van de drie dochters vind ik Ariane misschien wel de meest mooie en tegelijk mysterieuze dochter. Ik vind haar een mooie dame om te zien waar je net even ‘iets langer naar blijft kijken’.
Ik begrijp dat dit allemaal niet objectief is en iedereen zijn eigen mening hierover heeft. Maar ik vind haar een gracieuze verschijning.
Ariane, gefeliciteerd met je verjaardag🥳🥳
Hele mooie foto’s. De kleding staat haar goed en de oorbellen…. Wauw!
Wat een mooie foto’s van een prachtige prinses. De groene outfit v8nd ik echt geweldig, maar ook het rode staat haar fantastisch. Het enige jammer aan de foto’s v8nd ik dat ze zo bewerkt zijn dat Ariane een beetje een Disney prinses uitstraling heeft. Ze is heel erg mooi, net als haar zussen, maar dit vind ik een beetje jammer.
Ik hoop dat ze een hele fijne verjaardag heeft en wens haar een moi jaar en el succes met haar examens.
Prachtige Koninklijke foto’s. Beide jurken vind ik erg leuk en staan Ariane goed. Het zijn wat sjiekere foto’s, maar dat pas bij de gelegenheid. Van harte gefeliciteerd met je verjaardag 🎁🎉
De rode jurk vind ik niet mooi, vooral vanwege het decolleté. De groene jurk vind ik heel mooi, chic. Het kapsel vind ik minder geslaagd.
“De dappere weduwe zet in haar eentje het bestuur van het landgoed voort tijdens de bezetting”.
🤣
Over smaak moet je nooit willen twisten, maar je mag hem natuurlijk wél vertellen. Ik vind dit een sneue keuze, in vergelijking met eerdere foto’s van Ariane. Elke spontaniteit van Ariane is door de keuze en stijl van de fotograaf de nek omgedraaid. Ik vind echt dat de fotograaf zijn stijl ondergeschikt had behoren te maken aan de stijl van Arianne zelf. Ze zal de jurkjes zelf wel hebben uitgekozen, maar om ze nou als een paspop aan de wereld te moeten tonen…….ik weet het niet. Net als haar zussen wordt gezegd, zijn het portretten ter gelegenheid van haar 18de verjaardag. Alleen is Ariane niet net als haar zussen, haar eigenheid zie ik niet.
Amalia en Alexia hebben duidelijk een familiegezicht. Amalia heeft enorm veel van Beatrix en is een echte mengeling tussen haar vader en moeder. Alexia is duidelijk meer een Zorrequitta. Maar ik zie werkelijk bijna tot helemaal geen herkenbare familie trekken bij Ariana, niet van moeders kant en niet van vaderskant, op wie lijkt zij toch?
Ik vind haar wel op Eloise lijken, vooral de eerste foto in de blog.
Jammer dat niemand de mooie trekken van Prins Claus geërfd heeft.
Hé Jacqueline,
Ik vind haar erg trekken naar Margriet en haar kinderen. Kijk maar eens naar jeugdfoto’s van de jongens.
Grappig hoe dat soms in families gaat.
Ikzelf heb een achternicht (dochter van nicht van mijn moeder) die erg op mij lijkt.
Het komt ook voor dat als mensen ouder worden ze ineens op de vader gaan lijken, terwijl dat niet zo was toen ze jong waren. Het zit allemaal in de genen en soms slaat het generaties over… de zonen van Margriet lijken steeds meer op hun vader bijvoorbeeld…
Ik hoop op haar zelf Jacqueline!
Als je kinderfoto’s van WA en Ariane naast elkaar legt vind ik dat er een grote gelijkenis is te zien.
Dan lijkt ze op Wilhelmina ook, net als Amalia. Ik hoop wel op een leuker karakter dan, misschien van oma Zorreguieta. Of van opa van moederskant. Of van een bastaard uit het verre verleden 🙂 Of gewoon een eigen karakter!?
Toch nog een vraag aan jou Josine: als de groene japon zo bewerkt is, wat zegt dit dan over de kleuren van de prinses qua huid en haar. Ik meen voor het eerst een rode gloed in heur haren te bespeuren.
Juliana had rood haar, Beatrix en Alexia ook. It runs in the family…
Prins Hendrik ook rood haar!
Mooie portretten van een mooie prinses. Er hangt een zweem van mystiek en nostalgie over deze foto’s en dat hoort voor mij bij koningshuizen. Ik snap wel dat sommigen liever wat ongedwongenere foto’s zien, maar die komen heus nog wel in de loop der tijd, nu mooi in lijn met de zussen. De rode jurk vind ik trouwens geweldig en de chandeliers passen helemaal in het plaatje.
Als ik op een willekeurige dag opeens deze foto’s zonder bijschrift onder ogen had gekregen, was het niet in mij opgekomen dat dít prinses Ariane is….
Wat een metamorfose!
Als zij zelf het een leuk idee vond om op dezelfde wijze geportretteerd te worden als haar 2 zussen rond hun 18e verjaardag, dan is deze missie geslaagd!
Ariane, van harte gefeliciteerd met je verjaardag en veel succes met je studie!
En….blijf vooral jezelf, zoals je moeder jou heeft beschreven!💝
Ik denk dat dit komt omdat Ariana nooit zo op de voorgrond wilde treden. Alle aandacht ging meestal naar haar twee oudere zussen.
Dat is toch ook normaal als je de derde en jongste bent. Zij moet gewoon haar eigen leven gaan leiden als iedere andere burger in Nederland. Zelf centjes gaan verdienen, hypotheekje nemen etc. 🙂
Leuk dat er van Ariane ook zulke officiele foto’s zijn gemaakt. Ik denk dat lachen met de mond dicht niet zo natuurlijk is voor haar. Jammer dat daarvoor gekozen is door de fotograaf
De rode jurk vind ik hartstikke leuk! De groene jurk helemaal niks, vooral niet op een foto waarbij je alleen maar de bovenkant/nek ziet.
Ik begrijp dat het een stijlkeuze is, deze foto’s. Prima, daar heb ik respect voor. En ze passen vast mooi bij die van de oudere zussen (kunnen we een link in de blog krijgen naar de foto’s van Amalia en Alexia 18 jaar?).
Maar… mijn smaak is het niet; ik zie veel liever een leuke foto zoals de Zweden dat doen. Het maakt echt ook niet uit in welke kamer je deze foto’s maakt, je ziet de achtergrond toch niet… De juwelen zijn ook niet te zien.
Bovendien herken ik Ariana gewoon bijna niet op deze foto’s – vooral de kop foto (groene outfit, schuin naar boven kijkend), dat lijkt bijna iemand anders.
https://www.instagram.com/reel/DIRDcWWtqP-/?igsh=a3V2cWswcmEyMzV0
Dank – leuk om ze zo bij elkaar te zien! Ik vind de foto’s van Amalia het mooist en het meest zichzelf.
Wat leuk dat er officiële foto’s zijn vrijgegeven van deze prachtige, jarige prinses. Ik snap de keuze voor deze foto’s maar ik vind ze vrij donker, niet helemaal passend bij een 18-jarige.
Mooie officiele fotos, mooie meid! Wens haar een hele fijne verjaardag.
Congratz Ariane !! Wow al weer 18!
De foto’s zijn inderdaad een beetje schilderij-achtig en in dezelfde sfeer als haar zussen. Nu valt op dat ze ook op Alexia lijkt!
Ik zie haar t liefst in dat knal broekpak, een beetje giebelend en charmant.
Ik wens haar met familie een fijne dag toe en een groot feest!
Mooi meisje, mooie kleding en mooie foto’s.
En begrijp ik het goed dat met de 18e verjaardag van Ariane ook een einde komt aan de mediacode?
Mooie officiële portretten van een goed uitziende slanke jong volwassen prinses. Mooie belichting, bescheiden achtergrond waar niet veel gebeurt. Dat moet ook, het gaat om Ariane. Prachtige oorhangers. Wel jammer dat de diamanten chandeliers niet goed te zien zijn. Gelukkig is dat met de aquamarijnen oorhangers wel het geval. Als fotograaf zou ik ook voor een foto gekozen hebben met een lach waarbij de tanden te zien zijn.
Slanke; werkelijk?! Is dat belangrijk om te vermelden? Is dat een belangrijk criterium voor jou?🫣🤔
Zeker is dat belangrijk Roos, wist je dat niet? Het zit in de sollicitatieprocedure voor prinses! En als je niet voldoet mag je niet meer koekhappen op Koningsdag en krijg je geen oranje tompouce meer.
(Lees: mij begint dat gezeur over het gewicht van de prinsessen ook een beetje de keel uit te hangen.)
De zogenaamde Oranjes hebben altijd moeten vechten tegen overgewicht. Juliana en haar dochters waren jaren lang in de jaren vijftig en zestig nogal aan de flinke kant zullen we maar zeggen. Hun kleine gestalte hielp daar niet echt bij. Later probeerden ze sherrydieten en wie weet nu het Deense wondermiddel…. Wie zal het zeggen
👍
Wat een mooi meisje, zo.n prachtige serene uitstraling.
De foto,s met de rode jurk vind ik minder mooi dan met de groene jurk, daar is ze op af gebeeld zoals we haar kennen, en ook graag zien.
Serene uitstraling mmmm doet mij dan weer aan nonnen denken of zo 🙂
Als ik zelf denk aan toen ik 18 was, moet ik ook zo vaak lachen om de gezichtsuitdrukkingen op de foto’s. Foto’s passen bij haar leeftijd, dingen uitproberen. Qua kleur en lichtinval ben ik het met anderen eens.
Rode jurk is prachtig!
De foto’s vind ik mooi, het zijn tenslotte foto’s “voor de eeuwigheid” en geen vakantiefoto’s. Geraldine zegt het hieronder precies goed👍
De kleding is van dezelfde orde: netjes en niet teveel aan mode onderhevig.
Mooie “bellen” van mams in. Die chandeliers zijn ook een goede aankoop geweest🤩
Ik wens Ariane vooral een hele 🎂 🎉🥳🎁🎈
Mooie foto’s, ook door de speciale lichtinval. Het lijkt op een schilderij van de oude meesters. Ariane heeft hier een guitige of dromerige blik. Leuk.
Het zijn natuurlijk officiële portretten en geen vakantiekiekjes, dus wat mij betreft geslaagd.
Daar sluit ik me graag bij aan Geraldine
Soms kunnen ongedwongen foto’s net zo leuk zijn als geposeerde.
Ariane is zo’n leuk meisje, maar deze fotograaf verstaat de ‘kunst’ om iemand niet helemaal op zichzelf te laten lijken. Ik zie een bepaalde afstand, gereserveerdheid. Maar als dat de bedoeling is, dat is het uiteraard geslaagd. De foto bovenaan de blog vind ik het mooiste van de serie.
Die uit Italie de leukste uit deze blog 😉
Ja de eerste foto is de leukste, een gewoon leuk meisje! Zoals er zovelen zijn in Nederland!
Foto’s ogen zwaar en de laatste bijna triest. En zo donker.
Idd de foto in Italië is zonnig en blij.
Voor mijn gevoel passen deze foto,s zo níet, bij deze sprankelende prinses.
Ze zijn stijlvol, ze is mooi gekleed, maar wel heel erg officieel.
Maar ja, dat was ook de bedoeling, en dat is zeker gelukt.
Naar mijn smaak niet de mooiste in haar album 😔
Wie heeft die foto’s goedgekeurd? Brrr wat een geposeerde exemplaren. De eerste foto in Italië is de leukste. En de kleding is tuttig.
Inderdaad helemaal mee eens. Ik herken Ariane niet eens op deze foto’s. Heel erg geposeerd en in en in triest staat ze op deze foto’s.
Ik vind ze niet mooi, eerlijk gezegd. Van dit leuke meisje kan echt leukere foto’s gemaakt worden.
Ik was overigens ook al geen fan van de fotoseries van Amalia en Alexia. Donker, somber en oubollig.
De foto van Ariana voor de ingang van haar schooltje vind ik leuk: gewoon een aardig jong meisje, duizend in een dozijn. De anderen wel erg geposeerd en raar uitgelicht en doen afbreuk aan haar natuurlijke leuke uitstraling.
Wat heeft Ariane toch een lief gezichtje! Mooie foto’s en leuke jurken. De achtergrond vindt ik wel wat te donker.
Prachtige foto’s! En ze passen heel goed in het rijtje van de foto’s van Amalia en Alexia, toen ze 18 jaar werden.
Dat vind ik dus ook, stijlvolle officiële foto,s die de geschiedenis ingaan.
En dat is denk ik ook precies de bedoeling van de foto,s van alle 3 de zussen.
Ariane staat er prachtig op, mooi meisje.
Leuke jurken en mooie oorbellen. Zou ze nu een paar dagen thuis zijn? Ja, de achtergrond van de foto’s is donker, maar als je op interet zoekt naar foto’s van Frank Ruiter zie je dat meer, dat is gewoon zijn manier om zich te onderscheiden van andere fotografen. Zijn signature zeg maar. De persoon waar het om gaat staat nu echt in het middelpunt.
De foto van mijzelf, bovenaan bij auteur, is ook door hem gemaakt.
Jammer dat de portretten zo donker zijn